මීට සති කිහිපයකට පෙර මෙරටට ගෙන්වන ලද සුපිරි මෝටර් රථ ගණයට වැටෙන ලැම්බෝගිනි රථයක් ගැන විශාල ගින්නක් ඇවිල ගිය අතර එය දැඩි ආන්දෝලනයට ලක් වූ මාතෘකාවක්ද විය.

ජෙහාන් හමීඩ් නැමැති තැනැත්තියක් විසින් ලංකාවට ගෙන්වන ලද එම ලැම්බෝගිනි රථයේ වටිනා කම මිලියන 110 ක් හෙවත් රුපියල් ලක්ෂ 1100ක් බවට වාර්තා විය.

එහෙත් එම ලැම්බෝගිනියේ උණුසුම පහව යන්නට මත්තෙන් පසුගිය දින කිහිපයේදී තවත් ලොව සුපිරිතම මෝටර් රථ වර්ගයක් වන ෆෙරාරේ මෝටර් රථ 2 ක් ප්‍රොවිඩන්ස් ඔටෝ යටතේ ලංකාවට ගෙන්වන ලදී. එහි එක් මෝටර් රථයක හිමිකරුවකු වන්නේ ප්‍රකට ව්‍යාපාරිකයෙකු වන ඇවෙන් රා සමුහයේ හිමිකරු දනේෂ් ද සිල්වාය. එය කහ පැහැති ෆෙරාරි ස්පයිඩර් වර්ගයේ රථයකි. මෙම රථයේ වටිනාකම රුපියල් කෝටි 10 ක් හෙවත් මිලියන 100 කි.

එසේම මීට දින කිහිපයකට ඉහතදී ගෙන්වන ලද අනෙක් ෆෙරාරි රථය ගෙන්වන ලද්දේ රිෂ්මි අමනුඩීන් නැමැති තැරැව්කරුවකු විසින් වන අතර එහි හිමිකරුවා ශ්‍රී ලංකාවේ සුප්‍රකට ස්වර්ණාභරණ ව්‍යාපාරිකයෙකු බව සඳහන්. එය රතු පැහැති ෆෙරාරි 488 GTB වර්ගයේ රථයක් වන අතර එහි වටිනාකම රුපියල් කෝටි 9 ක් පමණ වන බව සඳහන්.

මෙහි ඇති විශේෂත්වය නම් මෙම සුපිරි මෝටර් රථ ගෙන්වන ලද සියළු දෙනාම රාජපක්ෂවරුන් සමඟ ඉතා සමීප ඇසුරක් පවත්වාගෙන යන්නන් වීමයි. රිෂ්මි අමනුඩීන් නම් සුපිරි මෝටර් රථ තැරැව්කාර ව්‍යාපාරිකයාද රාජපක්ෂවරුන් සහ බුරියානි මුස්තාෆා සමඟ සමීප රහස් ඇසුරක් පවත්ගෙන යන අයෙකු බවට වාර්තාවේ.

මේ අතර අපගේ අභ්‍යන්තර ආරංචි මාර්ග වාර්තා කරන පරිදි ඉදිරි සතියේදී තවත් සුපිරි ෆෙරාරි මෝටර් රථයක් ශ්‍රී ලංකාවට පැමිණීමට නියමිත අතර එහි වටිනාකම මීට වඩා ඉහළ අගයක් ගනු ඇති බව සඳහන්. එම ෆෙරාරි රථය මීට පෙර කෝටි11ක ලැම්බෝගිනිය ගෙන්වන ලද ජෙහාන් හමීඩ්ට අයත් බාවේරියන් මෝටර්ස් යටතේ පැමිණීමට නියමිත බවට තොරතුරු වාර්තාවේ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *